KEŞFET
HAKKIMIZDA

AKADEMİLK / YENİ NESİL ANAOKULU

    Sevgi ,Sanat ve Spor'dan oluşan 3S Eğitim Formülümüz ile güvenli ve doğal bir ortamda, kendini ifade edebilen, başarılı, öz güvenli ve sorgulayan mutlu çocuklarımız olsun istiyoruz.


    Çocuk; Araştıran,bulan,ne,niçin,nasıl sorularına, tıpkı bilim insanı gibi yanıt arayan bir varlıktır. Görme, dokunma ve sezgilerinin yardımı ile başlangıçta çok az ,kendilerine yetecek kadar yanıt alırlar. Çevreyle bu yolla ilişki kurarlar. Akademilk onların bu özelliklerine yardımcı olacak ve algılarını zenginleştirecek ortamlar geliştirmeyi amaç edinmiştir. Akademilk'in bünyesinde verilen tüm eğitimler, GELİŞİM ve ÖĞRENME PSİKLOJİSİ gibi çocuğun öğrenmesine etken olan tüm faktörler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Kurumumuzda  bir eğitim ,diğerinin tamamlayıcısı niteliğindedir. Çocuk kendi öğrenme hızında ilerler ve kendi ile yarışır. Asla rekabet yoktur. Eğitimde kullandığımız tüm araç, gereç, yayın, ekipman ve materyaller eğitici ve geliştiricidir. Okullarımızın dış yapısı, sınıf ortamı ,çocuklarımız için ilgi çekici, tüm ekipmanlara sahip ve eğitim esnasında çocuklarımızın aktif çalışabileceği şekilde düzenlenmiştir.Eğitim kadromuz,kendilerini çocuklara adamış,alanında uzman idealist eğitimcilerden oluşmaktadır. Başöğretmenimiz Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ,vicdanı hür, irfanı hür çocuklar yetiştirmeyi amaç edindik.


SEVGİ:  İnsan olma sanatının, emsalsiz en şahane eseridir sevgi. Gözükmeyen bir doğum lekesi gibidir ve her insan sevgi ile doğar. Sevgi, eğitim verimliğinde önemli bir faktördür. Sevgisiz eğitim düşünülemez. Çocuklar gelişme çağında, ailede, okulda ve çevrede yeterli sevgiyi görmelidir. Sevgisizlik, çocuğu aileden ve okuldan soğutur. Bunun için evler ve okullar birer sevgi ve şefkat yuvası olmalıdır. Çocukların başarısında cezalar değil, sevgi ve takdir daha etkili olmaktadır. Sevginin bulunduğu yerde neşe, mutluluk,huzur, başarı ve verimlilik vardır. Bu sebeple sevgi merkezli bir eğitim modeli geliştirdik.

VE SEVGİ EĞİTİMİN GÜCÜDÜR !

SPOR: Modern yaşam ,çocuklarımızın apartman kültüründe yetişmesini sağlıyor. Apartman yaşamı da onların tam anlamıyla gelişimine mani oluyor. Çünkü hareketten yoksun büyüyorlar. Bu sağlıklı bir gelişim süreci geçirmelerini zorlaştırıyor. Çocuklar oyun oynarken algıları çok yüksektir. Özgürce oyun oynayabildikleri alanlarda psikolojik, duygusal ve fiziksel yetenekleri en üst noktalara çıkar.  Spor çocuklar için , bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden ,iyi bir kişilik oluşması ve ruh sağlığı bakımından  gereklidir. Çocuk spor yoluyla çevresini tanır, iletişim kurar ve kendine olan öz güveni artar. Psikolojik açıdan ise, kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi ve başarıya güdülenebilmeyi öğrenir. Spor yardımıyla çocuğun çevresini tanıması ve iletişim kurabilmesi daha kolay gerçekleşmektedir. Bu durum çocuğun duygusal gelişiminde de  önemli rol oynar.

VE SPOR ÖZGÜVENDİR !

SANAT: Her çocuk sanatsal bir içgüdüyle dünyaya gelir. Sanat, sadece seçilmiş özel bazı kişilere ait bir yetenek değildir. Her çocuk çizim yapma, şarkı söyleme isteğine ve ihtiyacına sahiptir. Sanatsal aktiviteler hayal gücünü geliştirir. Bu durum onların keşfetmelerini tetikler. Özetle sanat çalışmaları, çocukların kendilerine olan güvenlerini artırır.Duyusal algıyı teşvik ederek deneyimlerini temsil etme ve sembolize edebilme fırsatını sağlar, Onların, düşünme ve karar verme becerilerini güçlendirerek hata yapmaktan korkmamalarını sağlar. Etraflarındaki dünyayı görebilmelerini ve hissedebilmelerini sağlar. İçsel disiplini ve konsantrasyonu geliştirerek dikkat süresini artırır. Farklı çözümler arama ve bulma yeteneğini kazandırır. Sanat, çocukların kendilerini ifade etme ihtiyaçlarını tatmin eden bir araçtır. Sanat, hayata hayal gücü katar ve hayal gücüne hayat katar. Sonuç olarak çocukların sosyal,duygusal, entelektüel ve kişisel gelişimleri için sanat, eğitim modelimizin olmazsa olmazıdır.

VE SANAT EĞLENCELİDİR !VİZYONUMUZ

Kültürümüzü evrensel değerlere uyarlayarak, mutlu çocuk sloganı ile zenginleştirilmiş eğitim veren, ulusal ve uluslararası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir eğitim kurumu olmak...


MİSYONUMUZ

Okul öncesi eğitim; İnsan yaşamının en önemli eğitim evresidir. Çocuğun mizacının şekillendiği dönemdir. Akademilk anaokulları olarak, bu dönemin çocuklarını çok önemsiyoruz. Hareketin sürekli olduğu, görsel ,sanatsal ve zihinsel gelişimin profesyonelce uygulandığı bir eğitim modeli ile güvenli, hijyenik ve doğal  bir ortamda çocuklarımızı hayata hazırlıyoruz.

worker

ÖN KAYIT HAKKINDA GÖRÜŞELİM