YABANCI DİL PROGRAMLARI

İNGİLİZCE  /  RUSÇA  /  İSPANYOLCA

Çocuklarımızın,eğlenerek ve edinerek, 3 ayrı dil öğrenmelerini sağlayan Türkiye’nin tek anaokulu Akademilk ,yeni nesil dil eğitim modeli ile sizlerle. Çocuklar öğrendikleri dili benimser, motive olarak öğrenir. Kurumumuzda farklı dillerle öğrenme çocuğumuza farklı hatıralar katar.

Farklı yabancı dilleri öğrenen çocukların, tek dil öğrenen çocuklara göre oranla kavram geliştirme, üst düzey beceri kavrama, problem çözme, karar alma, anda kalma, kriz aşma konusunda daha üstün oldukları gözlenmiştir. Çocuk farklı diller ile çevresindeki olayları daha hızlı algılar. Başarı seviyesi yükselir. Matematikte ve sosyal bilgilerde daha başarılı olurlar.

Dil öğrenince çocuk kendini iyi ve güçlü hisseder. Daha fazla öğrenmeye açık olur. Bu yüzden onların isteklerine cevap olabilmek için programımıza 3 dil ekledik.

3-6 yaş arası çocuklar için çok dil öğrenmek daha kolaydır. Her çocuk doğduğu anda tüm dilleri öğrenmeye hazırdır. Çünkü beyinleri 6 yaşına kadar dil gelişimini her ayrıntısını öğrenmek üzere programlanmış yapıdadır.  Eğer sistemli ve düzenli bir proğram oluşturulursa ,öğrenilen dilin sayısı önemli değildir. Çünkü beyni daha esnek, beyin hücreleri arası nöron akışı daha hızlı, yeni bağlantılar oluşturmaya daha isteklidir. Çocukların bu yaşlarda, farklı diller için biyolojik bir hazırlıkları vardır.

Öğrendikçe sevinecek ve bu olumlu durum onları, yeni öğrenmelerde cesaretlendirecektir. Dil öğrenmedeki başarı hissi, başarı motivasyonunu da birlikte getirecektir.

Çocukların kolayca dil öğrenmesine, edinmesine yardımcı olan bir ortam hazırlıyoruz. Etkinlikler ile şarkı söyleyip ,oyunlarla, dramalara can verip, masal anlatıyor ve dil öğreniyorlar. Günlük yaşantılarında dinamik bir şekilde uyguluyorlar . Bol örnek ve ev alıştırmalarıyla, öğrendikleri dilleri, aileleri içinde tekrarlarla, basit ev programlarıyla pekiştiriyorlar.