BESLENME PROGRAMI

BESLENME

Akademilk, öğrencilerinin dengeli, düzenli, faydalı beslenmeleri için yemek menülerini özel bir komisyon tarafından belirlemektedir. Komisyonumuzda okul doktoru, beslenme uzmanı, diyetisyen, spor hocalarımız ve sınıf anneleri mevcuttur.

Günlük kalori ihtiyacı çocuktan çocuğa değişir. Bu değer boy, kilo, cinsiyet, kişisel özellikler, yaş ve aktivite durumuna göre değişkenlerle alakalıdır. Çocuğun bazal metabolizma enerjisi, fiziksel aktivite durumu, besin sindirimi için harcanan enerji miktarı günlük kalori ihtiyacını belirler.

Uzmanlarımız, çocuklarımızın kilo kontrolü için her gün alması gereken kalori miktarını ayarlar. Hazırlanan hesaplama tablosu ile çocuklarımızın günlük kalori ihtiyacı hesaplanacak ve bu sayede ihtiyacı ve ideal kilo ile vücut kitle indeksi hesaplanacaktır. Miktarlarına göre hangi besinin kaç kalori olduğu velilere aktarılacaktır. Bu sayede çocuğumuzun ihtiyacı olan kalori miktarını öğrenecek ve aşırı kalori yüklenmesi olmayacaktır. Sonuç olarak çocuğunuzun vücudu sağlıklı bir hal alacaktır. Spor hocamız ise yapılan etkinliklere, yenilen besinlere göre egzersiz ve spor programını oluşturacaktır.

Mutfakta, yemek salonunda düzenli olarak sağlığa uygunluk ve hijyenik kontroller yapılmaktadır.